Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Wizardbull - Staffordshire Bullterrier, Stafordšírský bulteriér, Stafforshire Bull Terrier

26. září - ZOP ÚHONICE

novinka_dorota_zop_4

Dnes byl pro nás velký den. Stanuli jsem s Dorotkou na zcela novém kolbišti. Po několika měsících poctivého tréninku čekala naši skupinku cvičících stafíků (a jejich páníčků) první a doufáme, že ne poslední zkouška. Začali jsme od píky a to zkouškou ZOP. Pro zkušené kynology je to zkouška takřka dětská, ale nějak se začít musí :-)  Pro nezasvěcené, jedná se o zkoušku "základní ovladatelnost psa" - přivolání (nejdříve ale musíte provést odehnání psa od své osoby, což je pro stafíka závisláka někdy docela problém :-) ) pak chůze na vodítku, bez vodítka, obraty, sedni, lehni, vstaň, odložení, a pak vše ještě jednou, ale ve skupině psů. Tak že by se dalo říct, brnkačka. Ale pozor, nervy psovoda pracují, a pes to ví. Tak že po pár krocích znejistí i pes a zcela běžný povel se vymkne kontrole a pes dělá úplně něco jiného než chcete. Naštěstí to nebyl až tak náš případ, a s Dorotkou jsme zkoušku ZOP složili na 89bodů (maximum 100b.) - znánka VELMI DOBŘE.

Nejlépe zkoušku zvádl HUGO FELICITY CHEER s Pavlem Kremerem - 97 bodů . Hugo je syn našeho Diesela WB :-) a jsme na něj náležitě hrdí.

Úžasný "double"  výkon předvedl Michal Mičko, který šel na plac hned dvakrát. Nejdříve s Guccim 94bodů a pak s Cherry 96bodů. Michale  GRATULUJEME TI !!!! Andrejka držela palce a fotila - DĚKUJEME ZA FOTKY :-)

Další zástupci našeho plemene - Pusa s Klárkou Bubeníkovou a fenka Frog též uspěli.

Paní rozhodčí byla nadšená z toho jak perfektně byli psi na zkoušku připraveni. Budeme cvičit dál a věříme, že rozšíříme řady šampionů, ale tentokrát ŠAMPIONŮ PRACOVNÍCH.

Více

25. září - Štěňátka

novinka_ArateAlesaf

V chovatelské stanici ARATE-ALESAF  jsou k dispozici krásná štěňátka po našem CH. DIESEL WIZARD BULL. Maminkou miminek je ARINE ARATE-ALESAF.

Štěňátka jsou velice pěkná, vhodná na sport, práci, jako báječní kamarádi do rodiny, ale i na výstavy a chov.

všechna štěňátka- viz celý článek

Více fotek a informací najdete na stránkách - ch.st. ARATE-ALESAF

 

Více

25. září - Charisma Look Wizard Bull

novinka_Charisma_WB_1

Děkujeme za pěkné fotky Molly - Charisma Look WB ( 11měsíců)

Ch. Diesel Wizard Bull x Great One Framsino Bohemia

více fotek najdete zde v -   GALERII CHARISMA LOOK WB

13. září - Klubová výstava OSBT - St. Polten

novinka_KLUBOVKA_RAKOUSKO_JAMAICA_1

Na druhou klubovou výstavu o tomto víkendu jsme se jako každý rok vydali do Rakouského St. Pöltnu.  Tradičně byl pozván rozhodčí z Anglie, tentokrát Mr. Jamie Mace (chov.st. Janastaff). Jako vždy to byl pro nás malý svátek.

Velkou radost nám udělala Jamaica Reagge Wizard Bull (Dorothea Wizard Bull x Tornadostorm The Legacy) - V1, Vítěz třídy mladých. Ve velice silné konkurenci zvítězila, a to byly spolu se svou sestřičkou Josefinou Blue WB, nejmladší fenky ve své třídě. Josefina obdržela známku - Výborná a velice pěkný posudek. Josefina se velice pěkně předveda, a spolu s Jamaicou zaujaly nejednoho chovatele :-) a to nás moc těší.

Diesel WB a Dorothea WB ve třídě vítězů, oba na krásném třetím místě, se známkou Výborná.

fotky zde

12. září - Klubová výstava SBT - Kolesa

novinka_kolesa_pepi_1

Tato klubová výstava se podle mě opravdu povedla.  Již při vjezdu na místo konání výstavy jsem byla nadšená. Krásný jezdecký areál, dostatek místa na parkování a počasí se tvářilo také přívětivě.

Na posuzování byly pozávny tentokrát dvě dámy z Ruska, psy Ljudmila Čisťjakova a feny Taťána Deres. Obě velice zkušené rozhodčí, a jejich posuzování bylo precizní a na profesionální úrovni. Hodně hleděly na zuby, upřednostňovaly elegantní psy s výraznou hlavou a dobrým pohybem.

Naše výprava byla složená ze čtyř stafíků, Diesel, Dorotka, Pepinka a Toro. Kromě Dorotky se všichni umístili v pořadní.

Měli jsme na výstavě také několik odchovů a samozřejmě zde nechyběly Dieselovy děti, které nám dělají velkou radost.

Výsledky a fotky  zde

3. září - Štěňátka na prodej - Vrh L

novinka_LillyWizardBull_01novinka_LucasWizardBull_1l

Lilly Wizard Bull

 

Lucas Wizard Bull