Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Wizardbull - Staffordshire Bullterrier, Stafordšírský bulteriér, Stafforshire Bull Terrier

2.červen - fotky vrh N - 2.dny

NOVÉ FOTKY NAŠICH ŠTĚŇÁTEK NA JDETE V ŠTĚŇATA - AKTUÁLNĚ :-)

12.červen - Klubovka SBT - Kolesa

novinka_Kolesa_JosefinaBluesWB

Jako každý rok jsme si nemohli nechat ujít Klubovou výstavu, se kterou byla spojena přednáška s rozhodčími ze země původu.  Pozváni byli pánové Frank Gough a Jeffrey Ford. Od přednášky jsem asi čekala více, a dalo by se říci že jsem se nedozvěděla nic nového. Většina Anglických rozhodčích jsou zároveň i chovatelé a proto preferují typ psů, které sami chovají. Není to nic špatného, protože jsou to zkušení a znalí odborníci a profesionálové. Posuzují podle svého pohledu, mají velký cit pro psy, hodně je prohmatávají a snaží se na každém jedinci hledat především jejich přednosti a né vady jako převážná většina českých rozhodčích. Jen mě trochu zaskočilo , když na dotazy ohledně délky nosu a barvy nosní houby u modrých psů pak druhý den rozhodovali zcela odlišně. Na přednášce byl vznesen dotaz týkajícíse délky nosu, zda  spíše kratší nebo delší čenichová partie. Jednoznačná odpověď obou pánů byla,  proti příliš krátké čenichové partii, a druhý den byl nejlepším psem s titulem Klubový vítěz, BOB vybrán anglický pes chovatelky z Ruska - Zakstaff Mister Ripley, který měl jednoznačně nejkratší čenichovou partii na celé výstavě. Nebojím se trvdit, že boxer by se za takovou hlavu nemusel stydět.  Na druhou otázku - jakou barvu by měla mít nosní houba u modrého stafíka odpověděli, že černou, a že jiné zbarvení je chyba. Proto mě trochu překvapilo, když se pan rozhodčí Jeffrey Ford tak dlouho rozhodoval mezi naší Josefinou a modrou fenkou paní předsedkyně, když  její fenka má podle nich vlastně vadu. Nakonec Josefina první místo uhájila, ale opravdu jen těsně před modrou fenkou. Tyto dva rozporuplné momenty výstavy mě  trochu narušili jinak pěknou, i když trochu moc žhavou sobotu.

Jinak jsem s výsledky našich odchovů a také s hodnocením potomků našeho Int.Ch. Diesela Wizard Bull spokojená, a jako chovatelská stanice jsme si odvezli slušné skore :-) Neumím to spočítat, neznám bodovací tabulky, ale někdo z klubu nám to určitě sčítne :-) Děkujeme předem !

Více fotek a výsledky našich Wizárdíků a jiných příbuzných pod čarou :-) nebo na stránkách www.boraderam.cz

CELÝ ČLÁNEK

16.červen - vrh N - 2.týdny

novinka_vrhN_2tydny

Naše miminka z vrhu N už konečně otevžela očička tak jsem nafotila nové fotečky. Jsou to překrásná štěňátka vhodná  jak na výstavy tak i do chovu. Mají moc pěkný rodokmen a jejich tatínek Int.Ch. Heart in Heart Impossant Bohemia na sobotní klubovce opět bodoval  a velice silnou třídu vítězů vyhrál. Moc gratulujeme !!!

Nové fotky jednotlivých štěňátek si můžete prohlédnout - ZDE

 

19.červen - Nové fotky štěňátek

novinka_N_3tydny

Našich štěňátkům - N - jsou již 3 týdny a už si začínají pěkně hrát. Disciplíny jako běh, zápas nebo štěkání pilně trénují a  jsou každým dnem lepší. Maminka Tinuška je pokaždé když příjde zkontrolovat dětičky přepadena a nesmí bednu opustit dřív, než jsou všechna bříška pěkně napapaná. Přes den je chodí jen krmit a sleduje se z křesla, ale v noci s nimi ještě pěkně spí aby se po tmě nabály. Dnes také proběhla první odčervovací kolo, a za nedlouho přijdou i první granulky. Jak to v pelíšku malých stafíků vypadá se můžete podívat ZDE.

Také jsme přidali nové fotky do Dieselovi galerie potomků Gertie Victory Macy Gray a do vrhu A - Amadeus Wizard Bull

26.červen - Staffbull show 2010

zangelinapracmala

Angelina Wizard Bull

Letošní STAFF BULL SHOW 2010 se opět povedla. Stafíčků kteří jsou sportovně vedeni přibývá a my z toho máme radost. Největší radost nám ale opět udělala naše malá SOFINKA (Angelina Wizard Bull) která po páté za sebou vyhrála TOP STAFFORD a podruhé za sebou TOP v celkovém bodování. Jsme na ni náležitě pyšní a její vítězství nás hřeje u srdíčka.

Fotky zatím nemáme - budou dodány později